fbpx MENU

Küsen Çiçek

Blues Mlues

22 Ağustos 2014 Comments (0) Views: 2288 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser, Müzik

Rock’N ROll Şöleni

‘Blues Mlues’ isimli rock topluluğu her Perşembe Dorock’da sahne alıyor. 22.30 ile 03.00 saatleri arasında dinleyiciye harika bir Rock’n Roll şöleni yaşatan müzik grubunun canlı performansını izleyerek cici vakit geçirebilir, gecenizi değerlendirebilirsiniz.

İstanbul’un köklü rock mekanı Beyoğlu Dorock’da rock severlere hafta sonu gecelerini aratmayan grup, mekanı adeta hafta sonu çılgınlığına çevirdi. ZZ Top, Jimi Hendrix, Shocking Blue, Free, Lynyrd Skynyrd, Ac Dc, Deep Purple ve Whitesnake vb. şarkıların bulunduğu playlist bir harikaydı! Vokalin sesini iyi kullanmasının yanı sıra kulağı da epey keskindi. Son derece spontane ve yumuşak bir ses tonuyla ‘Deep Purple!’ diye söylendiğimde anında mikrofondan feedback’de bulundu: ‘Çalacağız; ama önce Queen!’

Grup elemanlarının arasındaki uyum muhteşemdi. Enstrümanlarına hakimiyetlerinin yanı sıra şovları da etkiledi beni. ‘Blues Mlues’ sahnedeyken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Playlist’lerindeki parça seçimlerini ise ayrı bir takdir ettim. Eğer size de bana olduğu gibi adım başı popüler kültürün kuklası olmuş, aynı tip şarkılar çalan grupları dinlemekten fenalık geldiyse bu grubu mutlaka dinlemenizi öneririm.

Küçük de bir not unutmadan: Grup, önümüzdeki hafta tatilde olacağından sahne alamayacak. Ondan sonraki hafta, yine -her zaman olduğu gibi- Perşembe gecenizi müzikle doldurabilirsiniz.

BLUES MLUES KİMDİR?

2009 yılında bas gitarist Orkun Kaan Hakan ve davulcu Bahadır Ceyhan tarafından kurulan gruba gitarist Neslihan Kızıltuğ ve gitarist Zafer Tuğriçeri’nin de katılması ile Blues Mlues ilk şeklini aldı. İlerleyen dönemlerde grubun kadrosunda bir değişiklik oldu. Bahadır Ceyhan ve Neslihan Kızıltuğ gruptan ayrıldılar. Şu an ise kadroda vokalde Burak Sayın, davulda Uğur Mutku, gitarda Umut Mutku, bas gitarda Orkun Kaan Hakan ve gitarda Zafer Tuğriçeri var.

Blues Mlues, funk, rock, reggae, blues gibi rock’n roll türevlerinden oluşturdukları repertuarları kendilerine özgü sound’ları ile dinleyiciye sunmaktadır.

80’s Rock’n Roll never die!

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
40 ⁄ 20 =