fbpx MENU
sağlıklı beslenme

Kalbini Koru, Formda Kal

krep nasıl yapılır

Yeşil Krep Nasıl Yapılır?

Sadakatsiz

2 Kasım 2020 Comments (0) Views: 1011 ANASAYFA, Film, Sinema

‘Sadakatsiz’ Dizi İncelemesi

Bir süre önce önyargılarımı kırarak izlemeye başladığım Türk yapımı dizi ‘Sadakatsiz‘, 7 Ekim 2020’de Kanal D’de yayınlanan ilk bölümüyle izleyicisiyle buluştu. 

Dram ve psikolojik gerilim türündeki dizinin yönetmenlik koltuğunda Neslihan Yeşilyurt oturuyor. Başrolleri ise; Caner Cindoruk (Mimar Volkan), Cansu Dere (Doktor Asya) ve Melis Sezen (Derin) paylaşıyor. Bunun yanı sıra senaryoda; Özge Özder, Eren Vurdem, Yeliz Kuvancı gibi pek çok tanınan isim daha rol alıyor. Müzkler Cem Öget’e ait. 

Sadakatsiz dizisi, evli ve çocuklu bir mimar olan Volkan’ın eşi doktor Asya’yı, varlıklı bir iş adamının genç kızıyla aldatırken yaşadığı bermuda aşk üçgeninde meydana gelen birtakım olaylar zincirini konu alıyor. Konu sürükleyici fakat senaryo iki saate sığdırılmak istendiğinde ağdalı bir anlatım ortaya çıkıyor. Oyunculukların başarılı olduğunu düşünsem de senaryonun o uzun kurgusunun gölgesinde kaldıklarından, gereksiz detay ve işleyişte zaman zaman algı dağılabiliyor. Şayet bu yapım 1 saate sığdırılsaydı daha büyük başarı elde edebilirdi kanısındayım. 

Sadakatsiz dizisi nerde çekiliyor diye merak ediyorsanız hemen söyleyeyim; dizi çekimleri Tekirdağ’da gerçekleştiriliyor. Tekirdağlılar ise son zamanlarda diziyle Tekirdağ’ın gündeme gelmesinden ve isminin duyulmasından aşırı mutlularmış.

Aslında bu yapım, BBC One tarafından 2015 yılında yayınlanan ‘Doctor Foster’ isimli dram türündeki İngiliz dizisinden uyarlama. Ve maalesef ki bazı detaylar ve sahneler üzerinde -mantık dışı- fazla durulduğu, bunun izleyicide gerilim yaratmaktan ziyade bıkkınlık yarattığı fikrindeyim. Halbuki replikler ve karakterler üzerinde düşünülüp daha derine inilseydi o psikolojik & gerilim duygusu izleyiciyi daha çok tatmin edebilirdi. 

Şu an dört bölümü yayınlanan dizinin beşinci bölümü Çarşamba günü saat 20:00’da Kanal D ekranlarına gelecek. Eğer Doctor Foster ile bire bir devam etmeye kararlılarsa son bölüm olabilir. Çünkü BBC yapımı olan dizi 2 sezon, totalde 10 bölümden oluşuyor.

Sadakatsiz dizi incelemesi yazımı burada sonlandırarak sizi Sadakatsiz 1. bölüm için çektiğim yorumlar ve spoi içeren videomla baş başa bırakıyorum. İyi seyirler!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
17 × 3 =