fbpx MENU

Romantik Gerilimin Dibi: The One I Love

Huş Ağacından Katlanabilir Tuğla

4 Mart 2016 Comments (0) Views: 1707 ANASAYFA, Resim & Fotoğraf, SANAT

San Diegolu Çiftin UV Aşkı

Vücut boyama denildiği zaman ilk sırada akla gelen çocuk doğum günü partilerindeki yüz boyama oluyor. Eğer konu hakkında biraz bilgi sahibiyseniz bu sefer de Spider Girl, Batman, Avatar gibi modellerin yanı sıra çıplak vücuda sadece boyayla yapılan tişört, şort, etek gibi çizimler akla oturuyor. İşte tüm bunları arkalarında bırakan San Diegolu çift, UV ışınları altında çalışarak neon tasarımlar elde etmeyi seviyor.

Flowers çalışırken

Flowers çalışırken

Daha ben kendi yüzüme doğru dürüst makyaj yapmayı beceremezken tüm vücuda özel boyalarla çizim yapan sanatçının yeteneği beni benden aldı. Ressam eşi Lana Chromium ile California’da yaşayan Fotoğrafçı Dewayne Flowers, “Flesh And Color” kapsamında birbirinden ilginç neon çizimler yaparak bunları kanvas baskı üzerinde uçuk bir fiyata satışa sunuyor. Organizasyon vb. pek çok etkinlikte de bu çizimleri uygulayan Flowers’ın fotoğrafları son dönemlerde bayağı bir ilgi görmekte.

Aynı zamanda kostüm tasarımcısı ve makyöz olan Lana Chromium ile birbirlerini harika tamamladıklarını düşündüğüm çift, neon boyalar haricinde metalik tonlarla da acayip işler çıkartıyor. Sanatçıların birkaç beğendiğim işini sizinle paylaşmak istedim.

Neon çalışmalarından bazı örnekler…

Dewayne Flowers çalışması

Dewayne Flowers çalışması

Dansçı by Dewayne Flowers

Dansçı by Dewayne Flowers

Neon vücut boyama

Neon vücut boyama

Diğer harika desenler

Diğer harika desenler

Lana Chromium'un eseri

Lana Chromium’un eseri

Gebeleri unutmayan sanatçı Dewayne Flowers, onlar için de enteresan tasarımlar hazırlamış. Rahimdeki çocuğu uzaydaki gezegenlerle betimleyen Flowers, diğer bir çiziminde de çoğu zaman kadınlarla anılan çiçek motiflerini kullanmış.

Gebeler için vücut boyama

Gebeler için vücut boyama

Metalik çalışmalar da en az UV ışınları altında çalışılanlarki kadar güzel ve başarılı. Hemen hemen gerçek metal dokusuna yakın çizimlerle sanatını konuşturan çift, siyah fonda uyguladıkları fotoğraf çalışmaları ile vücut boyama sanatına farklı bir bakış açısı kazandırmış.

Bir Flowers klasiği

Bir Flowers klasiği

Gitar, kadın ve metalik tonların mükemmel uyumu

Gitar, kadın ve metalik tonların mükemmel uyumu

… ve son olarak; tüm bu çalışmaların sahibi tatlı çiftimiz!

Dewayne Flowers & Lana Chromium

Dewayne Flowers & Lana Chromium

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
7 × 17 =