fbpx MENU
mecra aysel gürel

Mecra’dan Bir Aysel Gürel Geçti

jale gülce selçuk

Özde Aynı Bedenen Farklı İki Yetenek: Saljugh & Gülce

shamoon kampı

26 Mart 2018 Comments (0) Views: 1469 ANASAYFA, ENERJİ, ETKİNLİK, Kafama Göre

Shamoon Kavaklı Köyü Kampı

Nevruz enerjisiyle keyifli bir hafta sonu geçirmek adına Shamoon grubuyla yollara düştük. Silivri’nin Kavaklı Köyü’nde toplanarak sinerjinin tavan, hüznün taban yaptığı en özel an’larda hep beraber şifa çemberimizi oluşturduk.

shamoon silivri

Shamoon

Tüm macera Ayda’nın telefonumu çaldırmasıyla başladı. Bir anda kendimi sırt çantam ile yollarda buldum yine. Üç araba ortak bir noktada buluşup yola çıktık. Hava kaç gündür Güneşli olmasına rağmen o gün 6-7 derece birden düşmüş, soğuk kendini iyice hissettirir olmuştu. Üzerine de ara ara yağan yağmur eklenince çalışma için içeriye tıkışmamız kaçınılmazdı. Silivri’nin Kavaklı Köyü’ne vardığımızda etrafı ağaçlarla çevrili bir arazide şirin mi şirin bir villa bizi karşıladı. Tanışma ve kaynaşma faslının ardından odalara yerleştik. Geceye doğru salonda toplaştık. Ufak tefek hazırlıklardı derken çemberimizi oluşturduk.

Shamoon müzik topluluğundan Cenk Güçbilmez, Dr. Kerem Köseoğlu ve Ayda Mehtap üçlüsünün o tatlı konuşması ile gece başladı. Ardından konforun had safhada olduğu battaniyeli, döşekli mini konsere geçildi. Çaylar içildi, ışıklarla birlikte gözler de kapandı ve üşümüş bedenler sesin boşluğuna bırakıldı. Anlatılmaz ancak yaşanır diyebileceğim kısmın gerçekten tarifi yok, sadece yaşandı. Bir noktadan sonra Özge’nin de ambiyansa eklenen doğaçlama ses akışına ruhumu bıraktım ve oturduğum yerde bedenimle olsam da sesimle çok uzaktaydım. Nefesim yükseldikçe sesim yükseldi, sesimi duydukça ben de yükseldim: ‘Leila..!’

leila shamoon

Leila…

Leila…

Karanlığı kaplayan duru bir enerji vardı ve biz sanki o enerji kapsülünün içinde hep beraber bir bütün olmuş içten içe sadece akışı yaşıyorduk. Berraklığımızın en derinlerindeydik.

Varılacak bir nokta ya da koşulacak bir yer olmadığından sadece an’daydık. Gece’nin 3’e geldiğini fark ettiğimizde ufak ufak özel alanlarımıza, odalarımıza çekilmeye başladık. Ertesi gün rengarenk ve dopdolu bir gün bizi bekliyordu. Şifa olsundu.

Kerem shamoon

Kerem’in sabah yogası.

Günün ilk ışıklarıyla uyanarak Kerem’in nefes çalışması ve yoga dersi ile Güneş’i selamlayarak kahvaltı sofrasına yumulduk. Ardından Cenk bizlere harflerle, sesle olan çakra çalıştırmasını yaptırdı ve Tibet kaselerinden gong banyosuna uzanan farklı bir deneyim yaşattı. Programı takiben sırada Kerem’in yaratıcı farkındalık atölyesi vardı. Spiritüel deneyimlere biraz ara vererek dünyaya dönüp bol gülmeli, çok eğlenmeli, düşündürücü tiyatral oyunların içerisinde bulduk kendimizi. Çocuklar gibi şendik. Son olarak; spiritualitemize dönme vaktiydi; hem de bu kez en derinine! Çok sevgili Ayda’nın rehberliğinde yer altına inip erk hayvanımızla tanışma vaktiydi. Daha önce tanışanların ise dostuyla sohbet etme zamanıydı. Canlı davul eşliğinde yolculuğumuzu tamamladık.

Hem sihirli, hem keyifli ilaç gibi bir kampın sonuna geldik. Shamoon Kavaklı Köyü Kampı bitmişti belki ama devam eden çok şey vardı.

Tesadüf diye bir şey yoktur ve ‘tesadüf’ kelimesi mucizelere inanmayanların türettiği bir kelime oyunudur. Kozmos güçlü, kokular önemli, görüş açısı her şey demektir.

Kozmik enerjinizin hep tazelenmesi dileklerimle; herkese şifa, an’a şükürler olsun!

Blessed be!

DN: Yaklaşan bahar ve yaz aylarıyla beraber farklı illerde benzer Shamoon kampları yapılacaktır. İletişim için lütfen Shamoon grubu ile irtibat kurunuz.

Shamoon’un Şaman Ezgileriyle Şifaya Yolculuk röportajı için…

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
22 + 23 =