fbpx MENU

Motosiklete Yeni Başlayan Sürücüler

Zeytinyağlı Biber Dolması

12 Eylül 2014 Comments (0) Views: 22334 ANASAYFA, ETKİNLİK, Oynasak Ya

Silkroad Online İnceleme

Silkroad Online ile yıllar önce, bir arkadaşım vasıtasıyla tanışım. Bana göre değil günlerce bilgisayar başında bir oyuna kitlenip kalmak. Dün gibi hatırlarım can sıkıntısından bu oyuna başladığım an’ı. Önce bir saat, sonra üç saat, 2 hafta, 3 ay derken bir de baktım ki; arkamda bilgisayar başından kalkmadan geçirdiğim koskoca iki sene. Hatta öyle bir hal aldı ki; öğle ve akşam yemeklerini pc başında yerken buldum kendimi.

Bana göre MMORPG‘de tekdir Silkroad Online. Sadece Avrupa’da ve Doğu Asya’da 2,5 milyonu aşan oyuncu kitlesine sahiptir. Yapımcı firmanın denetimi dışında kurulan private server oyuncuları da göz önüne alınırsa bu rakamın 5 milyonu aşacağı düşünülmektedir.

Oyunda eski Asya ile Avrupa arasındaki kültürel ve ekonomik ticareti yansıtan; ama şimdi unutulmaya yüz tutan görkemli bir tarih, maceralarla yaşatılmaktadır. Jangan ve Constantinople arasına yayılan gerçekçi geniş bir haritayla dünyanın her yerindeki gerçek oyuncularla online oynanan oyun, insanı kendi içine çekmekte ve kişinin zihni ile hayatında apayrı bir dünya oluşturmaktadır.

Silkroad Online

Silkroad Online

Silkroad Online, iki meslek grubuna dağılır: Avcılar ve Hırsızlar. Oyun tarihi İpek Yolu’nda geçiyor. Amacınız ise; İpek Yolu’nda ticaret yapıp para kazanmak. Zaten meslekler de burada ortaya çıkıyor. Avcı olursanız kervan çekip hırsızları öldürüyosunuz. Hırsız olduğunuzda da kervanı soyup ortadan kayboluyorsunuz. Ben oyunda hırsızdım ve bir gece bir oyuncunun kervanını soydum. O kadar ağrına gitmiş olmalıydı ki; beni sorup soruşturup telefon numaramı bulmuş ve arayıp epey sitem etmişti. Oyun içinde birlik ve kale savaşları, bire bir kapışmalar, unique çekişmesi derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Silkroad Online, kişiyi sosyal hayattan vazgeçiren ve onu farketmeden kendisine bağımlı hale getiren tuhaf, bir o kadar da eğlenceli bir oyun. Kesinlikle denemenizi öneririm. Aman kendinizi kaptırmayın, yeter!

Tags: ,

Comments are closed.