fbpx MENU

Bilge Kösebalaban’dan Single Hazırlığı

İstiridyeden Vazo Yapımı

29 Ağustos 2014 Comments (0) Views: 1562 ANASAYFA, ETKİNLİK, Sergi

The Built Environment, Lower East Side

Mixer Sanat Galerisi, 19 Eylül – 2 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da dana önce hiç gösterilmemiş olan dokuz uluslararası sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Kolaj, fotoğraf, resim, baskı heykel ve video vb. tekniklerle işlerini icra eden sanatçılar, eserlerinde İstanbul’un kentsel ve sosyal özelliklerine gönderme yapmayı da ihmal etmiyorlar.

19 Eylül 2014, Cuma günü saat 18:00’da açılışı gerçekleşecek olan sergi The Built Environment, Lower East Side, kentel topoğrafya açısından ele aldığı inşa edilmiş alanları, çevremizdeki düzenle birlikte yaşamımızı nasıl etkilediğini, nasıl bir aidiyetlik duygusu hissetmeyişimizi ve bunun anksiyeteye yol açabildiğini inceliyor.

Proje kapsamında; panel, atölye, işbirliği ve sohbetlerin de yer aldığı paralel etkinlikler de düzenlenecek. 16 Eylül hatfasında Mixer Sanat Galerisi’nin ArtLab programına John Tonsfeldt konuk olacak. Tonsfeldt işlerindeki sanat pratiği ve sürecini izleyiciyle buluşturacak. 20 Eylül’de gerçekleşecek olan sanatçı konuşmasında, projeye video işleri ve enstalasyon ile katılım sağlayacak Anna K.E., Gürcistan’daki bale kariyerinden beslendiği sanatında; maddenin doğal formu ile hareket arasında kurduğu ilişkiyi değişik medyumlar aracılığıyla nasıl yansııtığına değinecek.

Sergiye katılacak sanatçılar: Carol Szymanski, Erica Baum, Eli Ping, Jill Magid, Joshua Abelow, Robin Cameron, Frank Heath, John Tonsfeldt ve Anna K.E. Projenin küratörlüğünü ise; New York’da yaşayan ve 2015 yılında yayımlanacak olan Performa 13’ün kitabının editörü, aynı zamanda da Sotheby’s Institue Of Art ile Columbia University Barnard College’de eğitim veren yazar, sanat tarihçisi ve küratör Kathleen Madden üstleniyor.

Farklı bir sergi gezmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
17 × 6 =