fbpx MENU

Brett Morgen’dan Kurt Cobain Belgeseli

Elspeth McLean’in Sihirli Okyanus Taşları

13 Nisan 2015 Comments (0) Views: 2482 ANASAYFA, ETKİNLİK, Müzik

The Free Hugs Her Yerde!

Bu aralar ismini sıkça duyurmaya başlayan ve olur olmadık yerlerde karşınıza çıkabilecek bir gruptan bahsetmek istiyorum: The Free Hugs! Sokakta, parkta, yolda, sahilde, alışveriş merkezlerinde, araba tepesinde veya köprü altında; son zamanlarda The Free Hugs her yerde!

Dün hava bayağı bir sıcaktı. Evde pineklemek için fazla sıcak. Piknik çantamı taktım koluma, çıktım Bostancı sahil yoluna. Güneş tepeden iyice ısıtıyor bedeni. Sandalyesini kapıp gelen mi dersin, sevdiceğini koluna takan mı; yaşlısı genci bir de doğanın efendileri sere serpe sahil boyunca. Oturdum çimlere, daldım sohbete. O da ne?! Civardan gitar çalıp şarkı söyleyen birinin sesi geliyor; ama biraz farklı. Öyle gitarını kapıp sahile gelen, etrafına dinleyiciyi seren bir marifet havası değil kulağımın duyduğu nota karması. Amfili mikrofonlu, solo trampetli dolu dolu bir müzik sesi…

The Free Hugs

The Free Hugs da kim ola?!

Sesi izleyerek varış noktasına ulaştık. Tasımız tarağımız ile taşıdık öteberimizi yeni yere. Serdik piknik örtümüzü çimlere. Karşımızda şarkı söyleyerek eğlenen iki ilginç müzisyen! Boyunlarında saksıdan kasa, omuzlarında post makinesi, ellerinde enstrümanları; vur patlasın çal oynasın! Bu çocuklar gerçekten harika. Trampet çalanın sırtında devasa bir tabela: The Free Hugs yazıyor. Gruplarının ismi olmalı. Onları görünce aklıma gelen ilk kare, ‘Tenacious D: The Pick Of Destiny’ filmindeki Jb ile Kyle Gass ikilisinin sokaktaki halleri oldu nedense. Cover şarkılar çalan bu güler yüzlü ve renkli -sadece mecazen değil aksesuarlarına bakıldığında da- iki gencin kendi besteleri olup olmadığını da merak etmedim değil hani.

THE FREE HUGS DA KİM OLA?

The Free Hugs, sokak ruhunu blues ile harmanlayan ve Onur, Serdar ikilisinden oluşan gezici bir blues-rock, rock ‘n’ roll grubudur. 2012’de kurulan grup Avrupa’nın sokaklarını aşındırdıktan sonra Türkiye’de de çalmaya devam etmektedir.

The Free HUGS

The Free HUGS

Grubun hikayesi Serdar’ın hiperaktif şarkı söylemesinden ortaya çıkarak on metrelik kabloların çöpe atılıp sırta takılan amfinin rahatlığıyla şekillenmiş. Onur da trampetini boynuna taktığında artık sokakta özgür bir şekilde yürüyerek müziklerini yapmaya hazırmışlar. Onların en sevdiği şey; büyük bir keyifle sokakta müzik yapıyor olmak. En sevmedikleri ise; onlar parçalarını çalarken onlara durmadan bir şeyler sormanız ve ellerine yiyecek içecek tutuşturmaya çalışmanız.

Ben bu oluşumu can-ı gönülden destekliyorum. Önlerinde çok uzun bir yol var ve umarım bir gün hayallerine kavuşurlar.

Sizleri daha çok aramızda görmek, daha çok müzik dinlemek istiyoruz. Bol şans çocuklar!

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
26 − 16 =