fbpx MENU

İkiden Yek

Haftalık Burç Yorumları

22 Haziran 2014 Comments (0) Views: 1379 ANASAYFA, ETKİNLİK, Konser, Müzik

The Free Licks Sahnede

Bir İstanbul zamanıydı. Ekin Kışlalı, kendi besteleri üzerine bas gitartist Cem Konuk ile çalışmalar yapıyordu. Davullarıyla Veli Erişim Meral, klavyeleriyle Arda Algül’ün gruba katılması üzerine, 2010 yılında The Free Licks kuruldu.

Dinleyici sayısının hızla artması ve müzikseverlerden gelen yoğun ilgi ile birlikte 2011 yılının Haziran ayında stüdyoya girme kararı alan Yerli Rock Topluluğu, kayıtlarını tamamlayarak Exit Plan isimli EP’yi çıkardı. Albüm prodüktörlüğünü de kendilerinin üstlendiği gruba konser ve kayıtlarda Jason ve Umut Yıldız eşlik etti. Monoplay etiketiyle dijital ortamlarda ve D&R raflarında yerini alan albüm, beş parçadan oluşuyor. Grubun müzikleri Psychedelic, Indie ve Grunge gibi yaklaşımları da içinde barındırıyor.

Avrupa ve Amerika’da da olumlu tepkiler alan Rock grubu, ilk video klibini ‘Exit Plan’ için çekti. Yönetmenliğini Okşan Mete’nin üstlendiği klip müzik kanallarında ve dijital platformda yayınlanıyor. İkinci klip ‘Hang On’ ise, Koreli yönetmen Lee Han Beet’in ‘Cosmic Man’ isimli kısa filmi üzerinden yeniden kurgulandı.

The Free Licks yeniden sahnede!

23 Haziran Pazartesi günü, saat 22:30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alacak olan grup, eşsiz müzik ziyafetiyle sevenlerini bir kez daha coşturacak. Adres: Meşelik Sokak No:10 Taksim / İstanbul Telefon: 0212 245 10 48

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
26 − 4 =