fbpx MENU

Sütlü Brokoli Çorbası

Telepatik Raba Di Babba

11 Aralık 2014 Comments (1) Views: 2553 ANASAYFA, Doğanın Efendileri, SAĞLIK

Varna’nın Punk Starı: Yeşil Kedi

Bulgaristan’da bir süre önce piyasaya bir kedi çıktı. Tüyleri yemyeşil olan bu sevimli miniğimiz, kent sakinlerinin epey ilgi odağı olmuştu. Onunla birlikte çekilen fotoğraflar, patlayan flaşlar Varna’nın punk starı yeşil kedisini kısa sürede ün sahibi yapmıştı. 

Radyoaktif

Radyoaktif

Günün birinde, entel duruşlu bir miniğin podyumu oldu Bulgaristan sokakları. Kedinin tepeden tırnağa turkuazdan yeşile dalgalanan renkli tüyleri vardı. Kısa sürede insanların ilgisini çeken pisiciğin ünü, Varna kentinden tüm dünyaya yayıldı. ‘Radyoaktif’ olarak adlandırılan şirin mi şirin kediciğin, nasıl o hale geldiği hakkında bir çok iddia ortaya atıldı. Bazı hayvanseverler, kötü kalpli insanların kediyi boyayarak bu hale getirdiğini düşünürken diğer bir kesim de onun mutant olabileceği hakkında fikirlerde bulundu. Hatta bunun üzerine bir Facebook sayfası açılarak kediyi bu hale getirenleri arama yoluna gidildi. Bunu kediye yapanların cezalandırılması yönünde çeşitli kampanyalar başlatıldı.

Yeşilli kedicik

Yeşilli kedicik

Uzun araştırmalar sonucunda punk star kedimizin gizemi çözüldü. Nam-ı diğer sevimlimiz yatacak yer bulamadığı için uyku ihtiyacını, garajın birine gidip yeşil bir boyanın içerisinde gidermiş meğer. Sentetik boya da starımızın tüylerini bir güzel renklendirivermiş o ara. Veterinerler, boyanın hayvan sağlığını etkilemediği yönünde bir fikre varmış olsa da bazı kozmetik firmaları, bu durumun zararları sonuçlar doğurabileceğinden yana.

Fikrimce; her ihtimal göz önünde bulundurularak yeşil kedi bir an önce yıkanmalı ve eski tüylerine derhal kavuşmalı. Sonuçta doğal olmayan bir boya söz konusu. Üstelik kendini her yaladığında da ağzından bünyesine alıyor onu. Neden yetkililerin hala bu konuya el atmadığını merak etmekteyim.

Tags: , ,

One Response to Varna’nın Punk Starı: Yeşil Kedi

  1. Yeşil Kedi dedi ki:

    Çok garip. İlk defa görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
18 × 17 =